កិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីរៀបចំសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់ និងការឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សា លើកុមារឆ្នាំ២០២៤-២០២៨
កិច្ចប្រជុំពិនិត្យធាតុចូលដាក់បញ្ចូលក្នុងផែនការសកម្មភាពជាតិដើម្បីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន ក.ជ.ក បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីពិនិត្យ និងសម្រេចទៅលើធាតុចូលដែលបានលើកឡើងដោយតំណាងក្រសួង ស្ថាប័ន កុមារ និងអង្គការដៃគូពាក់ព័ន្ធដាក់បញ្ចូលក្នុងផែនការសកម្មភាពជាតិដើម្បីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨
ខេត្តកំពត, ថ្ងៃទី១៦-១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ (ក.ជ.ក.) សហការជាមួយអង្គការយូនីសេហ្វ អង្គការភ្លែនអន្តរជាតិកម្ពុជា និងអង្គការ APLE បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីពិនិត្យទៅលើការរៀបចំសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិស្តីពីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨ ។
កិច្ចប្រជុំនេះរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណង (១)ដើម្បីពិនិត្យ និងសម្រេចទៅលើធាតុចូលដែលបានលើកឡើងពីតំណាងអង្គការដៃគូ តំណាងកុមារ និងក្រសួង ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ ដាក់បញ្ចូលក្នុងផែនការសកម្មភាពជាតិដើម្បីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨ ។ (២)ដើម្បីពិនិត្យ សិក្សាលើយុទ្ធស្រ្តនីមួយៗដែលមានក្នុងសេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាពជាតិ។
កិច្ចប្រជុំប្រព្រឹត្តិទៅ ក្រោមអធិបតីលោកជំទាវឧត្តមសេនីយ៍ឯកវេជ្ជបណ្ឌិត ប៉ុណ្ណ សំខាន់ អគ្គលេខាធិការគណ:កម្មាធិការជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងអំពើជួញដូរមនុស្ស និងជាអនុប្រធានក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួងរៀបចំផែនការសកម្មភាពជាតិដើម្បីទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិសង្សាលើកុមារ ២០២៤-២០២៨ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្តម គីម សុវណ្ណឌី អគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន ក.ជ.ក. និងជាប្រធានក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង និងមានការអញ្ចើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី តំណាងក្រសួង ស្ថាប័ន និងអង្គការដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ពាក់ព័ន្ធ សរុប ចំនួន ៥៧នាក់។

Inter-Ministerial Technical Working Group Meeting to Develop the National Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028
develop,national,plan,prevention,response,violence,againstc,children,2024,2028
The General Secretariat of the CNCC organized a meeting of the Inter-Ministerial Technical Working Group to review and decide on the input raised by the representatives of the Ministries, Children's Institutions, and relevant partner organizations in the National Action Plan for Prevention and Response to Violence Against Children in 2024-2028.
Kampot Province, from 16-17 October 2024, the General Secretariat of the National Council of Cambodia for Children (CNCC), in collaboration with UNICEF, Plan International Cambodia, and APLE, organized an inter-ministerial technical working group meeting to review the preparation of the draft National Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028.
The purpose of this meeting is (1) to review and decide on the input raised by representatives of partner organizations, children's representatives, and relevant ministries and institutions to add to the National Action Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028. (2) To review and study each of the strategies contained in the Draft National Action Plan.
The meeting was chaired by Her H.E. Gen. Dr. Pon Samkhan, Secretary General of the National Committee for Combating Human Trafficking and Deputy Chairman of the Inter-Ministerial Technical Working Group for the National Action Plan for the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028, and High Representative H.E. Kim Sovandy, General Secretary of the General Secretariat CNCC. With the participation of Excellencies, Lok Chumteavs, ladies and gentlemen from ministries, institutions, and relevant partner organizations, a total of 57 people attended the event.