កិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្រ្តីពិភាក្សាលើសេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាពជាតិ។
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានប្រជុំពិភាក្សា និងបានអនុម័តឯកភាពលើសេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាពជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៥-២០៣០។
ទីស្តីការគណ:រដ្ឋមន្រ្តី- ថ្ងៃទី១៨​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ២០២៥​ អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ (ក.ជ.ក.) ដឹកនាំដោយឯកឧត្ដម ​ជា សុមេធី​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង ស.អ.យ.​ និងប្រធាន​ ក.ជ.ក.​ ចូលរួមកិច្ចប្រជុំពេញអង្គគណៈរដ្ឋមន្រ្តី ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាប្រធានកិត្តិយស ក.ជ.ក. ដើម្បីប្រជុំពិភាក្សា​លើរបៀបវារៈមួយចំនួន ក្នុងនោះក៏មានរបៀបវារៈពិភាក្សាលើ​សេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាពជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៥-២០៣០ និងបានអនុម័តឯកភាពលើសេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាពជាតិនេះផងដែរ។

The Council of Ministers held a plenary meeting to discuss the draft national action plan.
The Royal Government of Cambodia met to discuss and agree to approve the draft National Action Plan on Preventing and Responding to Violence against Children 2025-2030.
Office of the Council of the Minister—July 18, 2025: The General Secretariat of the Cambodia National Council for Children (CNCC), led by H.E. Chea Somethy, Minister of the MoSVY and President of the CNCC, attended a plenary meeting of the Council of Ministers under the chairmanship of Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia and Honorary President of the CNCC, to discuss a number of agenda items, including the draft National Action Plan on Preventing and Responding to Violence against Children 2025-2030, and agreed to approve the draft National Action Plan.