កិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីរៀបចំសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សា លើកុមារឆ្នាំ២០២៤-២០២៨
កិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួងអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន ក.ជ.ក បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីពិនិត្យ លើធាតុចូល ពាក់ព័ន្ធនឹងយន្តការទប់ស្កាត់ អន្តរាគមន៍ និងការឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ លើសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិស្តីពីការទប់ស្កាត់និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារឆ្នាំ២០២៤-២០២៨។
ភោជនីយដ្ឋានទន្លេបាសាក់២-ថ្ងៃទី១៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ អគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដេីម្បីកុមារ សហការជាមួយអង្គការយូនីសេហ្វ និងអង្គការភ្លែនអន្តរជាតិកម្ពុជា បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំក្រុមការងារបច្ចេកទេសអន្តរក្រសួង ដើម្បីពិនិត្យទៅលើការរៀបចំសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិស្តីពីការបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឆ្លេីយតបចំពោះអំពេីហិង្សាលេីកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨ ។
កិច្ចប្រជុំនេះរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណង ដើម្បីពិនិត្យទៅលើធាតុចូល ពាក់ព័ន្ធនឹងយន្តការទប់ស្កាត់ អន្តរាគមន៍ និងការឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ទៅលើការរៀបចំសេចក្តីព្រាងផែនការជាតិ ស្តីពីការទប់ស្កាត់ និងឆ្លើយតបចំពោះអំពើហិង្សាលើកុមារ ឆ្នាំ២០២៤-២០២៨ ។
កិច្ចប្រជុំប្រព្រឹត្តិទៅ ក្រោមអធិបតីភាពឯកឧត្តម គីម សុវណ្ណឌី អគ្គលេខាធិការនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋាន ក.ជ.ក. តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពង់របស់ឯកឧត្តម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួង ស.អ.យ. និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ និងមានការអញ្ចើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី តំណាងក្រសួង ស្ថាប័ន និងអង្គការដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ពាក់ព័ន្ធ សរុប ចំនួន ៥៥នាក់។

Inter-Ministerial Technical Working Group Meeting to Develop the National Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028
technical,working,meeting,develop,national,planThe General Secretariat of the CNCC organized a meeting of the Inter-Ministerial Technical Working Group to review input on mechanisms for the prevention, intervention, and response to violence against children on the draft National Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028.
Tonle Bassac 2 Restaurant On 16 September 2024, the General Secretariat of the National Council of Cambodia for Children, in collaboration with UNICEF and Plan International Cambodia, organized a meeting of the Inter-Ministerial Technical Working Group to review the preparation of the draft National Plan on the Prevention and Response to Child Violence 2024-2028.
This meeting is organized in order to review inputs related to mechanisms to prevent, intervene, and respond to violence against children on the draft National Plan on the Prevention and Response to Violence Against Children 2024-2028.
The meeting was chaired by H.E. Kim Sovandy, General Secretary of the General Secretariat CNCC, High Representative of H.E. Chea Somethy, Minister of Ministry MoSVY, and Chairman of the Cambodia National Council for Children, With the participation of Excellencies, Lok Chumteavs, ladies and gentlemen from ministries, institutions, and relevant partner organizations, a total of 55 people attended the event.